شربت زعفران

شربت زعفران
شربت زعفران خواص بسیار زیادی برای بدن دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که از شربت زعفران می‌توان برای رفع بی‌خوابی‌هایی که منشاء آنها تحریک مغز است استفاده کرد. همچنین شربت زعفران باعث راحت تر شدن هضم غذا نیز می‌شود. گیاه زعفران به علت اثر بی‌حس کننده بر روی اعصاب ریوی، مسکن سرفه در برونشیت‌های مزمن است و در درمان حالات تشنجی و دندان درد  نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

مواد اولیه تهیه شربت زعفران


•    ۲ فنجان شکر
•    ۱ فنجان آب
•    کمی زعفران
•    ۳_۴ دانه هل سبز

روش تهیه

شکر را درون شیرجوش بریزید. درون یک هاون خشک و تمیز، سه یا چهار دانه هل بریزید و با دسته ی هاون آن ها را خرد کنید، تا دانه ها خارج شوند. سپس غلاف ها را خارج کنید.

دانه های هل کمی لیز و نرم هستند، بنابراین ابتدا کمی شکر به آن اضافه کنید تا آسیاب کردن آن راحت تر باشد، سپس آن را آسیاب کنید تا پودر نرمی به دست بیاید.

شربت زعفران
 
افزودن کمی شکر، باعث می شود دانه های هل در جای خود ثابت بمانند و آسیاب کردن آن ها راحت تر انجام شود.

اگر از میزان شکر لازم برای افزودن به هل به منظور راحت تر شدن آسیاب آن مطمئن نیستید، ابتدا بدون افزودن شکر آن ها را آسیاب کنید تا ببینید تا چه میزان دانه ها خرد و نرم می شوند. سپس کمی شکر اضافه کرده و به آسیاب کردن آن ادامه دهید.

پودر حاصل ممکن است  کمی گلوله ای شود، اما مشکلی نیست، ذرات هل به دلیل وجود شکر  به هم چسبیده اند و در آب حل خواهند شد.

از فنجان آب، به اندازه ی دو قاشق چای خوری آب اضافه کنید تا شکر حل شده و سوسپانسیونی از پودر هل ایجاد شود. سپس هاون را تمیز و خشک کنید.

کمی زعفران درون هاون بریزید و با حرکت دادن دسته ی هاون به صورت دورانی، زعفران را بسابید  تا پودر نرمی از آن حاصل شود. شکل های زیر هر آنچه لازم است را به شما نشان می دهد. با وجود قیمت زیاد زعفران همانطور که مشاهده میکنید در تهیه این شربت میزان  بسیار کمی زعفران نیاز است .

شربت زعفران 2
 
این تمام زعفرانی است که نیاز دارید.

شربت زعفران 3
 
زعفران را آسیاب کنید تا پودر نرمی به دست آید. زعفران باید خشک باشد تا به این شکل در آید.

 کمی از آب فنجان به هاون اضافه کرده و آن را با دسته ی هاون آسیاب کنید تا سوسپانسیونی طبق شکل به دست آید.   

شربت زعفران 4

اکنون زعفران را به شیرجوش منتقل کنید. سعی کنید حتی ذره ای از زعفران را هدر ندهید و مطمئن شوید که تمام زعفران به درون شیرجوش منتقل شده است.

شربت زعفران 5
 
شکر، هل و زعفران درون شیرجوش

در این جا،  زعفران و هل را در دو بخش جداگانه ریخته شده  تا شما بتوانید ظاهر آن ها را مشاهده کنید.

سپس، حدود دوسوم تا سه چهارم آب داخل فنجان را به شکر اضافه کنید و ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید.

در تمام مدت، مواد را با چنگال هم بزنید. تا زمانی که شکر کاملا حل شود، به حرارت دادن ادامه دهید. مراقب باشید که در طی این فرآیند، کف زیادی تولید می شود، بنابراین مراقب باشید که آن را به حال خود رها نکنید. با مشاهده ی کف، شعله را کم کنید، اما پس از آن می توانید دوباره حرارت را زیاد کنید. چنانچه بر روی محلول ماده ای شبیه تفاله ایجاد شد، می توانید آن را با یک قاشق چای خوری بردارید و دور بریزید.
شربت زعفران 6
 
 هنگام جوشیدن، باید زمان کافی برای پخت را تشخیص دهید. برای این کار، چند قطره از شربت را با استفاده از چنگال یا قاشق چای خوری برداشته و در ظرف جدا بگذارید تا خنک شود. سپس انگشت اشاره تان را داخل آن فرو برده و با انگشت شست روی آن فشار دهید و ببینید که آیا شربت مانند شکل رشته ای شده و کش می آید یا نه.

شربت زعفران7

در این مرحله شربت نهایی آماده شده است. وقتی شربت خنک شد، به حالت جامد در می آید.

به منظور تهیه ی شربت زعفران ، باید آن را به اندازه ای گرم نگه داریم که حالت جامد نداشته باشد تا بتوانیم به آن گلاب و مواد دیگر اضافه کنیم. اگر بیش از حد داغ باشد یعنی تا حدود نقطه ی جوش آب، موادی که به آن اضافه می کنیم، به میزان کافی جذب شربت نمی شوند.

پس از استفاده از شربت، باقی مانده ی آن را بگذارید خنک شود، سپس درون ظرف بریزید. هر گاه خواستید دوباره آن را مصرف کنید، به راحتی می توانید مانند تهیه  آن را دوباره گرم کنید.  

شربت