چای زعفران

thumb.php

مهم ترین اصل در اثربخشی طب سنتی تازه بودن و اصل بودن گیاهان مورد استفاده در درمان های سنتی است.زعفران آلتامیرا با برخوردار بودن از بالاترین کیفیت و استاندارهای جهانی یک گزینه بسیار مناسب برای استفاده در درمان های سنتی می باشد.با مصرف زعفران آلتامیرا در تهیه چای زعفران اثربخشی آن را چندین برابر کنید.

حفاظت از بینایی


با توجه به یک مقاله تحقیقاتی یک فنجان چای زعفران می تواند به طور بالقوه خطر ابتلا به کوری را کاهش دهد. تحقیقات انجام شده توانایی زعفران را در حفاظت از سلول های بینایی به دلیل وجود اسیدهای چرب آن، نشان می دهد.در طول یک آزمایش،پیشرفت قابل توجهی در نمودار بینایی بیمارانی که چای زعفران مصرف می کردند مشاهده شد. چنانچه زعفران به صورت روزانه مصرف شود، محتوای اسید چرب آن بادوام تر می شود.

ویژگی های ضد سرطانی


رنگ طلایی زعفران ناشی از ماده ای شیمیایی به نام کروسین است که در گل آن وجود دارد و غنی از آنتی اکسیدان است. بر اساس تحقیقات انجام شده، کروسین دارای اثرات بالقوه ی ضد سرطانی در مقابل طیف وسیعی از انواع سرطان ها می باشد. فلاونوئیدهای یافت شده در کروسین، سلول های سرطانی انسان را مهار می کنند. کاروتنوئیدها، رنگدانه های طبیعی هستند که رنگ زرد زعفران را ایجاد می کنند و بدن را در مقابل بیماری ها، استرس و ویروس ها محافظت می کنند. 

حفاظت در برابر بیماری های قلبی


آنتی اکسیدان های موجود در چای زعفران می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد. فلاونوئیدها، مخصوصا لیکوپن موجود در زعفران، محافظت بیشتری در برابر بیماری های قلبی ایجاد می کند.  در یک آزمایش بالینی در مرکز پزشکی و تحقیقاتی داروهای گیاهی، تاثیر زعفران بر روی بیماری قلبی عروقی، مثبت گزارش شده است. در این تحقیق، ۲۰ نفر شرکت کردند که ۱۰ نفر از آن ها، به بیماری قلبی مبتلا بودند و نتایج تحقیقات در تمامی شرکت کنندگان، بهبود وضعیت سلامتی آن ها بود و در افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، پیشرفت بیشتری در بهبودی مشاهده شد.  

طرز تهیه چای زعفران


مواد اولیه

•    ۳ تا ۴ رشته زعفران
•    کمی عسل
•    آب

زعفران را در یک فنجان حاوی مقدار کمی آب گرم بریزید و بگذارید به مدت  ۱۰ دقیقه به حال خود بماند. پس از ۱۰ دقیقه، روی آن آب جوش بریزید و کمی عسل به آن اضافه کنید تا خوش طعم شود.