زعفران ایرانی آلتامیرا

safffron

زعفران یا گل زعفران با نام علمی Crocus sativus، گیاهی از تیره زنبقیان است که ارتفاع آن گاهی به ۱۶ اینچ نیز می‌رسد. این گیاه پایا با برگ‌های صاف و بلند معمولاً در فصل پاییز گل می‌دهد، شکوفه‌ها به رنگ بنفش کمرنگ با کلاله‌های قرمز مایل به زرد روشن هستند. بخش‌های شرقی و جنوب غربی ایران ناحیه‌های اصلی کشت زعفران در کشور هستند. کلاله زعفران از دو قسمت زرد و قرمز تشکیل شده است که به قسمت زرد رنگ آن خامه زعفران نیز می گویند.این کلاله‌های معطر و طلایی رنگ پس از خشک شدن برای بهبود طعم و رنگ غذا، به عنوان رنگ و برای مصارف دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

nbv

 تقریباً از هر ۱۵۰ گل یک گرم زعفران خشک شده به دست می‌آید، به همین دلیل است که زعفران گران‌ترین ادویه در سراسر جهان به شمار می‌رود.

انواع زعفران آلتامیرا


زعفران‌های تولید شده در شرکت آلتامیرا:

زعفران نگین 

ggg

نسبت خامه این نوع زعفران و زعفران پوشال معمولی مشابه یکدیگر است، اما زعفران نگین دارای گونه‌هایی بلندتر و ضخیم‌تر است. قدرت رنگ‌دهی آن بسیار بالا و از نظر زیبایی شگفت‌انگیز است.

 زعفران سرگل 

kkkh

این نوع زعفران کاملاً خالص است و به صورت جدا جدا و بدون خامه بریده می‌شود. قدرت رنگ‌دهی زعفران سرگل نیز بسیار بالا است .

زعفران پوشال 

uu

این نوع زعفران حاوی بافت به همراه خامه ۲ تا ۳ میلی متری است. قدرت رنگ‌دهی زعفران پوشال بالا است.

 زعفران دسته 

sss

این نوع زعفران حاوی تمام بافت‌ها یا رشته‌های زعفران است و کیفیت آن به گونه‌ مورد نظر، شرایط کاشت و برداشت مانند نوع خاک بستگی دارد. بخش قرمز رنگ می‌تواند بلندتر از بخش زرد رنگ باشد.

چرخه تولید زعفران آلتامیرا


چرخه عمر گیاه زعفران یک ساله و دارای دو مرحله است. مرحله نخست دوره فعالیت و مرحله دوم دوره سکون است.دوره فعالیت از اردیبهشت و خرداد تا مرداد و شهریور ادامه دارد. گیاه در ابتدا متابولیسم خود را بازمی‌یابد، به این معنا که ریشه‌ها، گل‌ها و برگ‌های آن شروع به رشد می‌کند و دوره رشد جدیدی آغاز می‌شود. پیازها در دوره سکون، پس از رشد کامل دیگر تغییری نمی‌کنند.

چرخه‌ تولید در شرکت زعفران آلتامیرا هرگز در یک مزرعه یا زمین بیش از ۳ یا ۴ سال طول نمی‌کشد. پیازها پس از این مدت،پیش از مصرف مجدد در مزرعه از یکدیگر جدا می‌شوند.

برداشت زعفران

گل زعفران در شرکت آلتامیرا معمولاً در اواسط پاییز برداشت می‌شود. روش معمول برداشت گل زعفران در شرکت آلتامیرا به صورت دستی است.رشد جوانه زعفران مدت کوتاهی پس از آبیاری شروع می‌شود. گل‌های زعفران اکثراً در روزهای نخستین آبان ماه  تا اوایل آذر پدیدار می‌شود. برداشت محصول به محض مشاهده نخستین گل زعفران شروع می‌شود. زمان برداشت زعفران به شدت به شرایط محیطی و کشاورزی وابسته است. عمل برداشت گل زعفران در مزرعه‌های ما حداکثر ۲۰ روز طول می‌کشد.

خشک کردن

زعفران تازه را باید برای نگهداری طولانی مدت خشک کرد. روش خشک کردن ،کیفیت و ارزش نهایی زعفران را تعیین می‌کند. عطر خاص زعفران در مرحله خشک کردن در اثر هیدرولیزه کردن ترکیب‌های پیکروکروسین (عامل اصلی طعم دهندگی زعفران) و آزاد شدن سفرانال (عامل عطر فوق‌العاده زعفران) تولید می‌شود.

زعفران در شرکت آلتامیرا به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه داخل الکی با توری ابریشمی به طور غیرمستقیم در معرض حرارتی در حدود  ۵۰ تا ۶۰ درجه سلسیوس ریخته می‌شود.مزیت این روش خشک کردن زعفران نسبت به روش قدیمی و یا خشک کردن در فضای باز، رنگ بیشتر زعفران است. به علاوه احتمال آلودگی قارچی نیز در این روش تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

نگهداری زعفران

زعفران پس از خشک شدن در محفظه‌های مناسبی ریخته می‌شود و سپس در ظرف‌های شیشه‌ای، پاکت‌ها یا قوطی‌هایی از جنس پلی اتیلن و یا پاکت‌های سه لایه آلومینیومی بسته‌بندی می‌شود. بسته‌های آماده شده در مرحله بعد برای جلوگیری از به هم چسبیدن زعفران ،داخل جعبه‌های مقوایی گذاشته می‌شود.

کیفیت زعفران


کنترل کیفیت زعفران در آزمایشگاه شرکت آلتامیرا، بر اساس استانداردهای بین المللی صورت می پذیرد.چون زعفران در معرض نور و رطوبت به سرعت طعم خود را از دست می‌دهد، شرکت آلتامیرا از محفظه‌های شیشه‌ای و پلاستیکی هوابندی شده برای حفظ کیفیت زعفران و ارائه مرغوب‌ترین زعفران به بازار استفاده می‌کند.

استانداردهای زعفران

تمام گونه‌های زعفران باید با گواهی نامه ISO و ذکر کیفیت عرضه شوند، بنابراین نگران فریب خوردن توسط تولیدکنندگان قلابی و بی‌انصاف نباشید.

تمام زعفران‌های عرضه شده توسط شرکت آلتامیرا دارای نشان ISO و درجه خلوص بسیار بالا است، بنابراین می‌توانید با آسودگی خیال هزینه کنید و از خرید زعفران آلتامیرا، محصولی باکیفیت و با عطر و رنگ بی‌نظیر لذت ببرید.

تشخیص چشمی زعفران خوب

vvv

تشخیص دادن زعفران خوب دشوار نیست. رشته‌های زعفران باید بلند و در انتها ضخیم باشد.

مواد فعال زعفران، کروسین، پیکروکروسین و سفرانال، در بخش قرمز رنگ (کلاله) وجود دارد. بخش زرد رنگ (خامه) فاقد این مواد و در نتیجه فاقد قدرت رنگ دهی، عطر یا طعم است.

چگونه زعفران تقلبی را تشخیص دهیم؟

اگر چه خالص بودن یا نبودن زعفران در آزمایشگاه‌ها به راحتی قابل شناسایی است اما تشخیص آن برای مصرف کنندگان به راحتی ممکن نیست, افزایش وزن زعفران با استفاده از آغشته کردن این گیاه به چربی، عسل و... حرفه‌ای‌ترین روش تقلب در فروش زعفران است و رنگ کردن قسمت‌های سفید این گیاه با رنگ طبیعی زعفران محترمانه‌ترین شیوه در تقلب طلای سرخ است که برای مصرف کنندگان به راحتی قابل تشخیص نیست اما اطلاعات پی آمده ممکن است شما را هنگام خرید این محصول یاری کند.

تقلب در زعفران منحصر به مخلوط کردن یک گیاه شبیه زعفران با این محصول نیست بلکه زعفران تقلبی حتی شامل سنگین کردن وزن آن با استفاده از چربی، عسل، نمک و شکر هم می‌شود چراکه این گیاه ارزش بالایی دارد و هر گرم آن بیش از ۵۰۰۰ تومان در بازار فروخته می‌شود لذا سودجویان را به سمت خودش می‌کشاند تا با هر چیز که می‌توانند در زعفران غش کنند.

یکی از راه‌های تقلب در زعفران این است که کلاله‌های آن را با نوعی چربی، شکر، نمک یا عسل آغشته می‌کنند و وزن آن را افزایش می‌دهند.در این روش متقلبان به گونه‌ای حرفه‌ای و البته تخصصی تقلب می‌کنند که به سادگی نمی‌توان خالص بودن و نبودن زعفران را تشخیص داد چراکه آن‌ها ماه‌ها تلاش می‌کنند با آغشته کردن این گیاه به مواد دیگر بتوانند سود بیشتری به جیب بزنند.

متقلبان حرفه‌ای با مهارت بالا این مواد را به صورت محلول روی کلاله‌های زعفران می‌پاشند و هنگامی که خشک می‌شود وزن زعفران افزایش می‌یابد که به راحتی قابل تشخیص نیست.

روش‌های شناسایی زعفران عسلی یا روغنی!

گرچه خالص بودن یا نبودن زعفران در آزمایشگاه‌ها به راحتی قابل شناسایی است اما تشخیص آن برای مصرف کنندگان به راحتی ممکن نیست با این حال، اگر کلاله‌های زعفران بسیار براق باشد باید به آن شک کرد یا در صورت مشاهده این ظاهر غیر طبیعی آن را بین انگشتان دست یا روی کاغذ له کرد تا دید ماده خاصی از آن روی کاغذ نقش می‌بندد و کاغذ و انگشتان دست چرب می‌شود که در این صورت مشخص می‌شود زعفران به چربی خاصی آغشته شده تا وزنش بیشتر شود.

رنگ مصنوعی، تقلبی خطرناک در زعفران

یکی دیگر از راه‌های تقلب در زعفران استفاده از رنگ مصنوعی است؛ اگر رنگ‌های مصنوعی در زعفران به کار رفته باشد در آزمایشگاه قابل تشخیص است چرا که پایین بودن قدرت رنگ دهی آن نشان دهنده این تقلب خواهد بود.
این رنگ‌های مصنوعی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و در واقع گل رنگ‌هایی که از مکه به عنوان زعفران و غالبا به شکل پودر به کشور وارد می‌شود از همین رنگ‌های خطرناک مصنوعی است.

تقلبی که متقلبان می‌توانند روی آن قسم بخورند!

یکی دیگر از روش‌های تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبیعی این گیاه برای رنگ کردن دیگر قسمت‌های سفید زعفران و مخلوط کردن آن با این محصول است، این روش محترمانه‌ترین روش تقلب است که متاسفانه بسیار رایج شده است.
متقلبان و عرضه کنندگان می‌توانند روی خالص بودن زعفران خود نیز قسم بخورند چرا که از هیچ چیز به غیر از زعفران در آن استفاده نکرده‌اند اما روش شناسایی در این نوع تقلب برای مصرف کنندگان بسیار سخت است.

ظاهر زعفران باید چگونه باشد؟

شکل ظاهری زعفران یکی از روش‌های شناسایی خالص بودن آن است ظاهر این محصول شبیه میخک است؛ به گونه‌ای که پایین گیاه میله‌ای و انتهای آن دندانه دار، پهن و قیچی شکل است. همچنین رنگ زعفران باید قرمز تند باشد نه روشن و شکل کلاله‌های آن نیز نباید براق باشد.

صادرات زعفران آلتامیرا


مدیران شرکت آلتامیرا در زمینه تجارت بین المللی و صادرات به کشورهای اروپایی و آسیایی همواره با تکیه بر جدیدترین فن‌آوری‌های جهان،کالای استاندارد را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده‌اند. محصولات شرکت زعفران آلتامیرا دارای نشان استاندارد ISO است.شناسایی فروشندگان معتبر در عرصه جهانی و همکاری با آنها از اصول بنیادین شرکت آلتامیرا به شمار می‌رود.ما به خود می‌بالیم که توانسته‌ایم در شرکت  آلتامیرا مرغوب‌ترین زعفران را برای ارائه به مصرف کنندگان سراسر جهان تولید کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادرات زعفران آلتامیرا بر روی لینک کلیک کنید.

کاربردهای زعفران


کاربردهای غذایی زعفران

خوشبختانه با افزودن مقدار بسیار اندکی از این ادویه می‌توان به نتیجه دلخواه دست یافت، تنها چند رشته از این چاشنی گرانبها تمام غذا یا دسر تهیه شده را خوش‌رنگ، خوش‌عطر می‌سازد.

کابردهای دارویی

زعفران در بسیاری از فرهنگ‌ها داروی گیاهی مهمی به شمار می‌رود. نوشیدنی‌های دارویی زعفران عبارت‌اند از:

•    چای زعفران

•    شربت لیمو – زعفران

•    شربت زعفران

•    شیر زعفران

فواید زعفران


خواص ضدتشنجی، ضد افسردگی، ضدالتهابی و ضد تومور بودن زعفران در پژوهش‌های داروشناختی به اثبات رسیده است.

بر اساس نتایج این پژوهش‌ها، زعفران میزان رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهد و مانند آنتی اکسیدان عمل می‌کند. زعفران اثر آنتی اکسیدانی (ضد سرطانی) قوی در برابر رادیکال‌های آزاد دارد و در برابر آسیب دیدگی‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد از کلیه، کبد، ریه و قلب محافظت می‌کند.

اثر عصاره زعفران به مقدار (دوز) آن بستگی دارد و زمانی به حداکثر می‌رسد که دم شده و جوشیده باشد.

احتیاط‌ها


•    واکنش‌های آلرژیک (حساسیت): برخی افراد به ندرت پس از مصرف زعفران با واکنش‌های آلرژیکی مانند خشکی دهان، اضطراب، سرگیجه، خواب آلودگی، حالت تهوع، تغییر اشتها و سر درد مواجه می‌شوند.

•    مسمومیت: مصرف مقادیر زیاد زعفران خطرناک است و مسمومیت، زردی پوست، چشم‌ها و غشا مخاطی، استفراغ، سرگیجه، اسهال خونی، خونریزی بینی، لب‌ها، و پلک‌ها، بی‌حسی و کرختی و اثرهای جانبی جدی دیگر را به دنبال دارد. مصرف ۱۲ تا ۲۰ گرمی زعفران می‌تواند به مرگ بیانجامد.

•   مصرف زعفران در دوران بارداری: بانوان باردار نباید زعفران را بیش از مقدار معمول در غذا مصرف کنند. مقادیر بیشتر زعفران در بارداری باعث انقباض رحم و سقط جنین می‌شود. بهترین حالت این است که از مصرف زعفران در دوران بارداری خودداری شود.

•    اختلال دوقطبی: زعفران  موجب تغییر خلق و خو مانند تحریک پذیری و جنون در افراد مبتلا به اختلال دو قطبی می‌شود، بنابراین به چنین بیمارانی توصیه می‌شود که به هیچ وجه زعفران مصرف نکنند.

قیمت زعفران


قیمت زعفران به کشور محل کاشت و نوع و میزان برداشت سالانه بستگی دارد.

تمامی کارشناسان تغذیه و سرآشپزان حرفه‌ای در مورد این نکته متفق القول‌اند که زعفران ایرانی از نظر کیفیت و ارزش حرف اول را در دنیا می‌زند. شرکت آلتامیرا به عنوان یکی از شرکت‌های تولید کننده زعفران ایرانی ،محصول خود را بالاترین کیفیت استاندارد و بهایی مقرون به صرفه عرضه می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت زعفران بر روی لینک کلیک کنید.